takvim.com.tr

''Büyük'' İstanbul mitingi

04 Ağustos 2014, Pazartesi
  • Giriş Saati : 4.8.2014 11:02:12
    1. + -
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan'ın Maltepe'de yaptığı büyük İstanbul mitingine, 2.5 milyon vatandaş katıldı.
Büyük İstanbul mitingi
İstanbul dün yine tarihi bir gün yaşadı. Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Büyük İstanbul Mitingi'ni yaptı. İstanbul Anadolu Yakası'nda 1 milyon 200 bin metrekarelik alana kurulan Maltepe Etkinlik Alanı, doldu taştı. 2.5 milyondan fazla İstanbullu, Erdoğan'ın mitingine aktı. Erdoğan, dev bir Türk bayrağı ve sloganlar eşliğinde kürsüye çıktı.

BU BİR VEDA DEĞİL

Başbakan olarak İstanbul'da son mitingi düzenlediğini belirterek, "Bu bir son değil, bu bir veda değil, bu bir bitiş, bir nihayet değil. İstanbul'da besmele çektik. Fatiha okuduk, yola revan olduk. Bugün de bir hatime günü. Bugün de İstanbul'da bir sayfayı kapatıyoruz, yeni bir sayfayı açıyoruz" dedi. Konuşmasında Mehmet Akif'in Çanakkale Şehitlerine şiirinin bir bölümünü de okuyan Erdoğan, konuşmasında özetle şöyle dedi: İstanbul sen burada böyle dimdik durduğun müddetçe inanın adaletin sancağı yere düşmez. Sen burada mertçe durduğun sürece inanın zalimlerin gözüne uyku girmez. Bize 'Gazze için ne yaptınız' diye soranlar bunu bize değil, Gazzelilere sorsunlar. Cevabını ondan alırlar. 7 Temmuz'da Gazze'de katliam başladığı andan itibaren Türkiye'de de muhalefet, hükümete karşı saldırılarını, yalan ve iftiralarını artırdı. Dışarıda bazıları kadar içeride de bazıları bizi susturmak yani İsrail'in işini kolaylaştırmak için hücuma geçtiler. Kim bunlar? Siz bunları iyi tanıyorsunuz. Pensilvanya ve onun medyası bu işte başı çekiyor. Çünkü onların otoritesi o.

İHANET ÇETESİ...
Bu Pensilvanya ihanet çetesi biliyorsunuz otoriteden izin almadan, talimat almadan iş yapamaz. Mavi Marmara olayında bunlar İsrail'in yanında yer almadı mı? Başka kim Pensilvanya'nın oyuncağı olan. CHP, MHP, bir de onların monşer adayı. 780 bin kilometrekarede operasyon yapmak isteyenler bizim demir yumruğumuzu karşılarında bulurlar. Bunu böyle bilsinler. Devletin içinde paralel devlet olmaz. İnlerine gireceğiz demiştim. Girdik mi? Daha bitmedi. Bu işin başı, devam edecek. Daha çok çözülecek işler var. Çünkü bunlardan davacıyız. Beni dinlediler. Bakanlarımı dinlediler. Uluslar arası görüşmelerimizi dinlediler. Hiçbir hakim, hiçbir savcı bir Başbakanın, bakanın uluslar arası görüşmesini dinleme hakkına sahip değildir. Bunlar, bunu yaptılar.

KASIMPAŞALI...
Allah takdir ederse doğduğum bu şehirde vefat etmek, hiç olmazsa bu şehre defnedilmek benim en büyük arzum ve en büyük vasiyetimdir. İnşallah son nefesime kadar milletimle, yol arkadaşlarımla en çok da İstanbul'da olmayı sürdüreceğim. Sizin karşınızda milletvekili değil, Başbakan değil, Cumhurbaşkanı adayı değil en başta Kasımpaşalı var. İnşallah bu hep böyle olacak.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2014

2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi, Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. ve görevdeki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresinin 28 Ağustos 2014'de sona ermesi ve yerine gelecek 12. Cumhurbaşkanını belirlemek için yapılan seçim. Seçim, Yüksek Seçim Kurulu tarafından ilk turu için belirlenen 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapıldı. Seçimde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Selahaddin Demirtaş ve Ekmeleddin İhsanoğlu yarıştı. Recep Tayyip Erdoğan, aldığı 21 milyon 871 oy ve yüzde 51,79'luk oy oranıyla seçimi ilk turda kazandı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin onikinci ve halk tarafından ilk seçilmiş ilk cumhurbaşkanı oldu. Ekmeleddin İhsanoğlu 15 milyon 588 bin 58 oy ve yüzde 38,44 oy oranıyla seçimi ikinci sırada tamamladı. Selahaddin Demirtaş ise 3 milyon 958 bin 103 oy ve yüzde 9,76 oy oranıyla üçüncü oldu.